A extraLopen

Wederom recordaantal lopers en wandelaars verwelkomen op Hemelvaartsdag

Tekst Sidk.be

Foto Internet

Besox Abdijentocht breekt records op Hemelvaartsdag

Op donderdag viert de Besox Abdijentocht zijn 42ste editie, en dit jaar wordt een mijlpaal bereikt: meer dan 6500 deelnemers zullen genieten van deze wandel- en loopklassieker tussen de abdijen van Averbode en Tongerlo. Dit evenement heeft zich in Vlaanderen en ver daarbuiten gevestigd als een niet te missen sportieve traditie op Hemelvaartsdag.

De Abdijentocht voert lopers en wandelaars dwars door de schitterende Merodebossen, een groene parel van België. De klassieke route van 16 km wisselt jaarlijks van richting. Dit jaar starten de deelnemers in Averbode en finishen ze in Tongerlo, met de startzone in Domein De Vijvers en de aankomst bij Sporta Spot Kempen. De norbertijnenabdijen van beide dorpen maken uiteraard deel uit van het parcours en geven de tocht een historisch karakter.

Naast de 16 km kunnen wandelaars ook kiezen voor een langere 33 km-route, die zowel start als finisht in Tongerlo, maar onderweg natuurlijk langs de abdij van Averbode passeert. De langste afstand start tussen 7u en 8u, terwijl wandelaars van de 16 km tussen 8u en 10u30 mogen vertrekken. Om 15u klinkt het startschot voor de lopers van de 16 km.

Organisator Golazo verwacht donderdag meer dan 6500 enthousiaste deelnemers, waarvan 60% wandelaars. Aan de finish wordt het harde werk beloond met een frisgetapte Tongerlo of een alcoholvrije Star Light. Voor wandelaars is er onderweg ook een bevoorrading met een smakelijke Tongerlo.

De Besox Abdijentocht maakt deel uit van de Besox Nature Trail Series, een verzameling van de mooiste groene loop- en trailevenementen in België. De reeks werd dit jaar geopend met de Besox Brussels Nature Run & Walk in Jette op 9 februari. Later dit jaar volgen de Besox Trail Knokke-Heist op 23 november en de Besox Mijnentocht in Beringen en Heusden-Zolder op 14 december.

Wil je deel uitmaken van dit recordbrekende evenement? Online inschrijven kan tot en met woensdag, of ter plaatse op donderdag. Mis deze unieke kans niet om de abdijenroute te verkennen en een sportieve dag te beleven!

Views: 21

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.  Learn more