A1A3EdwinPaardensport

Veiling van uitzonderlijke veulens toont aan dat Belgische paarden de beste ter wereld zijn

WOLVERTEM – Op donderdagavond 29 augustus transformeert de jumpingpiste van de Brussels Stephex Masters in Wolvertem in een bruisende veilingarena. De sterren van de avond: zeventien uitzonderlijke veulens, afkomstig uit de meest legendarische sportstammen.

De Stephex Exclusive Breeding Collection is een unieke veiling georganiseerd door Stephex – één van de meest succesvolle competitiestallen ter wereld – in samenwerking met de gerenommeerde fokkerijen Haras De La Pomme en Stal Kattenheye. De initiatiefnemers willen iedereen de kans geven om, met de genen van hun beroemde kampioenmerries, succes op te bouwen in de fokkerij of in de sport.

Elk jaar trekt Tom Kerkhofs van Stephex naar Normandië waar de Pommex-veulens (Stephex x Haras De La Pomme) geboren worden. Kerkhofs: ‘Het is gewoon prachtig om te zien hoe onze veulens en topmerries in alle rust op de uitgestrekte weides grazen. Geert Baertsoen is niet voor niets een topfokker. De veulens krijgen er de best mogelijke start in het leven, zelfs lang voordat ze geboren worden. Hij volgt het KI-proces, dat zich volledig ter plaatste op de fokkerij afspeelt, nauwlettend op. De zorgvuldige selectie van de draagmoeders, de koninklijke behandeling van onze sportmerries, de natuurlijke opfok van hun nakomelingen,… niets wordt aan het toeval overgelaten.’

Dit jaar selecteerden Geert, Tom en Stephan Conter met de hulp van Filip Van Assche en Christoph Schwieters hun vijftien favoriete veulens voor de veiling. Daarnaast wordt de collectie aangevuld met twee prachtproducten van Stal Kattenheye, de fokkerij van Tony en Mieke Raman waar Stephex al enkele jaren succesvol mee samenwerkt.

De zeventienkoppige collectie is erg gevarieerd maar elk veulen heeft ronkende bloedlijnen, een look om bij weg te dromen en bewegingen die je van je sokken blazen. Kerkhofs: ‘Wie als fokker meteen met de best mogelijke afstammingen starten, of nieuwe bloedlijnen wil binnenbrengen, heeft het niet gemakkelijk om interessante merries te bekomen. Dankzij de Stephex Exclusive Breeding Collection krijgen ze nu acht kansen, want zoveel merries veilen we dit jaar.’

‘We zien ook steeds heel wat hengstenhouders meebieden. Zij zien in onze veulens de verervers van de toekomst. Ook voor ruiters en investeerders is onze veiling een uitgelezen kans. Een kant-en-klaar toppaard kopen is voor de meesten onbetaalbaar. Onze veulens zijn financieel een pak aantrekkelijker. En dankzij hun afstamming is de kans enorm groot dat ze uitgroeien tot een echte kampioen.’

De Stephex Exclusive Breeding Collection is een wereldwijd fenomeen waarvoor kopers en toeschouwers van over de hele wereld naar Wolvertem afzakken. Nochtans kan je ook online op je favoriete veulens bieden en valt alles te volgen via livestream.

Kerkhofs: ‘Hoewel tijdens de meeste paardenveilingen vooral vanop afstand gekocht wordt, zien we dat onze klanten echt ter plaatse willen zijn. Dat hebben we aan de unieke sfeer én onze persoonlijke aanpak te danken. We hebben een zeer goede band met onze klanten. Velen onder hen hebben hun veulens uit zien groeien tot talentvolle jonge paarden en willen niets liever dan opnieuw hun hand opsteken tijdens onze veiling. Dat beschouwen we als een enorm compliment voor het vele harde werk en de oneindige passie van ons fokkerijteam.

De Brussels Stephex Masters (van woensdag 28 august tot en met zondag 1 september) is een gratis event waar iedereen welkom is. Je kan er ook een bezoekje brengen aan de veilingveulens. Meer over de veiling via www.stephex.auction , meer over de Brussels Stephex Masters via www.stephexevents.com (EM / Foto’s Stephex)

Views: 16

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.  Learn more