Manon De Roey speelde nooit beter. ‘Ik weet dat ik mijn plaats hier verdien’
CARLTON WOODS – Met een negende plaats in het Chevron Championship haalde Manon De Roey voor het eerst in haar carrière de top tien van een major in het golf.
De 33-jarige golfster uit Schilde blikte dan ook tevreden terug op haar parcours in het Texaanse Carlton Woods.
‘Ik ben heel tevreden over mijn week hier. Ik kende hoogtes en laagtes. Gisteren was het niet super, maar vandaag heb ik zo hard gevochten om op een mooie manier te eindigen. Ik ben heel blij dat het gelukt is’.
Ze lukte een slotronde in 69 slagen, drie onder par, en zeven slagen beter dan haar derde ronde.
‘Gisteren waren mijn slagen over het algemeen heel goed, ik kreeg kansen maar putte echt niet goed.’
‘Ik zei tegen mezelf dat een mindere dag op de greens niet hoefde te betekenen dat ik alles in vraag moest stellen, en ik ben met hernieuwde moed herbegonnen.’
‘Mijn houding was positief en ik kreeg veel putts binnen, onder meer om pars te redden, en dat gaf mij vertrouwen.’
De Roey, het nummer 96 op de ranking, tekende zo voor haar beste resultaat in een major. Eind maart had ze al geschitterd door het Australian Women’s Classic te winnen, goed voor haar derde tornooizege op de Ladies European Tour.
‘Ik denk dat ik vandaag heb bewezen dat ik het niveau heb. Ik kijk ernaaruit verder te spelen op de LPGA Tour en ben benieuwd wat de rest van het jaar in petto heeft. Ik weet dat ik mijn plaats hier verdien en ik ga het maximum blijven geven.’
Vorig jaar verdedigde De Roey de Belgische kleuren op de Olympische Spelen van Parijs. Dat tornooi sloot ze af op de 29 ste plaats.
Kijk naar de hoogtepunten van het tornooi via https://www.youtube.com/watch?v=G0vCH8NRDs8
In Mexico City is Thomas Pieters op de Chapultepec- golfbaan vijftiende geworden op de met 24 miljoen dollar gedoteerde LIV Golf Mexico.
De 33-jarige Antwerpenaar liep met drie birdies een foutloze laatste ronde van 68 slagen, waarmee hij zijn totaalscore op 209 slagen bracht, vier onder par. Pieters maakte meteen negen plaatsen winst waarmee hij vijftiende werd.
In de tussenstand telde de zesvoudige European Tourwinnaar tien slagen meer dan de Chileen Joaquin Niemann die de overwinning claimde en twee slagen beter deed dan de Australiër Lucas Herbert en de Amerikaan Bryson DeChambeau. Voor Niemann is het ondertussen zijn vijfde overwinning op het LIV Tour-golfcircuit, waarvan drie dit seizoen, goed voor twintig miljoen dollar.
In het ploegenklassement eindigde het 4Aces GC-team, met Thomas Pieters en de Amerikanen Dustin Johnson, Patrick Reed en Harold Varner III, op een gedeelde derde plaats met een totaalscore van twintig onder par. De overwinning ging naar het Legion XIII team, met de Spanjaard Jon Rahm, de Amerikaan Caleb Surratt, de Engelsman Tyrrell Hatton en de Noord-Ier Tom McKibbin, met een eindscore van 28 onder par. (EM)
Views: 24
Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen.