Hayden Wilde (Wuustwezel) en Jana Van Lent (Bornem) de besten in Antwerp 10 Miles
ANTWERPEN – De Nieuw-Zeelander Hayden Wilde, afgelopen zomer in Parijs nog goed voor olympisch zilver op de triatlon, heeft de Antwerp 10 Miles gewonnen in 47.32. Bij de vrouwen maakte Jana Van Lent grote indruk met 52.14. Antwerpen is geen onbekend terrein voor Wilde. Hij vormt al jaren een koppel met triatlete Hanne De Vet uit Wuustwezel.
De Nieuw-Zeelander haalde het met ruime voorsprong op de eerste Belg, Amaury Paquet, die 48.18 klokte. Thomas De Bock, die twee weken geleden nog de top tien haalde bij het EK marathon in Leuven, was derde in 49.08. Bij de vrouwen stond er geen maat op Jana Van Lent uit Bornem, die naar 52.14 snelde.
Opvallend: Van Lent was elfde overall en moest dus amper tien mannen voor zich dulden in een wedstrijd met 32 000 deelnemers. Ze was ook ruim sneller dan het Belgisch record van Marleen Renders, dat sinds 2002 op 52.59 staat.
De chrono van Van Lent geldt echter niet als nationaal record, omdat het parcours in Antwerpen niet officieel is opgemeten. Tweede vrouw was zondag Hanne Verbruggen, twee weken geleden twaalfde op het EK marathon in Leuven, in 53.50. De derde plaats was in Antwerpen voor Charlotte Van Hese uit Heist-op-den-Berg in 55.08.
Het 39ste editie van het loopevenement trok 40 000 deelnemers over alle afstanden heen, een evenaring van het record. Dat zorgde uren voor grote drukte op het openbaar vervoer en in de voetgangerstunnel tussen Linker- en Rechteroever.
32 000 deelnemers liepen de beroemde 10 mijl (zestien kilometer), 5 500 de Baloise Antwerp Short Run (zes kilometer) en 2 500 kinderen gaven het beste van zichzelf in de Persil Kids Run (anderhalve kilometer). In totaal zakten minstens 130 000 mensen naar Antwerpen af om de Baloise Antwerp 10 Miles mee te maken.
Burgemeester Els van Doesburg (N-VA) gaf iets na 13 uur op de Gloriantlaan op Linkeroever het officiële startschot voor de lopers die, verspreid over vijf startwaves, aan hun 10 mijl begonnen. Onderweg heerste er dankzij de muzikale animaties en de enthousiaste mensenmassa langsheen het parcours een uitgelaten festivalsfeer. Bij de vijf officiële Cheering Zones ging het er zo mogelijk nóg luider aan toe. Maar uiteindelijk werden alle decibelrecords gebroken aan de finish: de meer dan 4 000 toeschouwers op de nieuwe, 300 meter lange, dubbele supporterstribune op de August Vermeylenlaan deden de deelnemers als het ware door de geluidsmuur knallen.
Voor de 10 mijl van start ging, liepen al 5 500 enthousiastelingen de Baloise Antwerp Short Run. Daarin zegevierde Sander Vercauteren bij de mannen (16’43”) en Julie Voet bij de vrouwen (19’14”).
Naar goede traditie waagden ook heel wat bekende Vlamingen zich aan die ‘echte’ 10 Miles. Tine Embrechts, Guga Baul, Fien Germijns, Julie Vermeire, Joris Brys, Geert Hoste, Erika Van Tielen, Saartje Vandendriessche,… Premier Bart De Wever, federaal minister Rob Beenders, minister van Sport Annick De Ridder en haar voorganger Ben Weyts hielden de ministriële eer hoog. Iets over half zes kwam de laatste deelnemer over de finish en sloot daarmee deze zonnige, maar vooral uiterst geslaagde 39ste editie van Vlaanderens grootste loopfeest af.
Op zondag 26 april 2026 wordt de 40ste editie van de Baloise Antwerp 10 Miles gelopen. De inschrijvingen hiervoor openen begin december. Wie zo lang niet wil wachten op een nieuwe grote loopuitdaging in Antwerpen kan op zondag 19 oktober meedoen aan de Antwerp Marathon. Via https://antwerpmarathon.com hebben zich nu al bijna 10 000 lopers ingeschreven voor een hele of halve marathon door ‘t Stad. (EM / Foto Golazo)
Views: 886
Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen.