A1A3EdwinTennis

Greet Minnen voert Belgisch team aan in Litouwen, ook Magali Kempen geselecteerd

VILNIUS – Druk op de schouders van Greet Minnen, die een erg jong Belgisch team deze week onder haar hoede moet nemen in de Litouwse hoofdstad Vilnius. Daar wordt de groepsfase van de regionale zone Europa/Afrika 1 in de Billie Jean King Cup afgewerkt, de eerste etappe in de jacht op een nieuwe stek in de Wereldgroep.

Teamkapitein Wim Fissette kan in Litouwen niet rekenen op Elise Mertens (WTA 29). Met de 27-jarige Greet Minnen (WTA 92) zit er één speelster uit de top 100 in de selectie. Zij moet de jongeren Hanne Vandewinkel (WTA 209), Sofia Costoulas (WTA 261), allebei twintig jaar, en de amper zeventienjarige Jeline Vandromme (WTA 758) bij de hand nemen.

De 27-jarige Magali Kempen (WTA 830) werd erbij gehaald voor het dubbelspel, waarin ze in principe zal aantreden aan de zijde van Minnen. Morgen is Griekenland op het hardcourt de eerste tegenstander, een dag later volgt de wedstrijd tegen Hongarije.

De wedstrijden worden gespeeld naar een best of three, met telkens twee enkelduels en een dubbelwedstrijd.

De top twee uit elke groep stoot door naar de Promotion Play-offs van vrijdag. De groep van de Belgen werd daarvoor gekoppeld aan poule A met Frankrijk, Turkije en Zweden.

De winnaar daarvan krijgt een plaats in de play-offs van de Wereldgroep. De derde van de poule speelt een Relegation Play-off om in de Regional Group I te blijven tegen de derde uit groep A.

Minnen: ‘Het zijn allebei sterke teams en ik kijk niet graag naar rankings. We moeten wedstrijd per wedstrijd bekijken en gewoon vechten voor elk punt, voor elke set.’

‘Het komt er dus op aan er vanaf het begin te staan. Dan maken we zeker een goeie kans om onze duels te winnen.’

In november verloren Hanne Vandewinkel, Sofia Costoulas en Marie Benoit met 3-2 van China, wat degradatie uit de Wereldgroep betekende.

Minnen: ‘In China was ik er toen niet bij, dat was een keuze die ik heb moeten maken. Maar ik stond ook volledig achter die keuze en onze meisjes hebben het daar toen zeker goed gedaan.’

‘Met dit team kunnen we bouwen voor de toekomst. Het zou ongelooflijk zijn als we nu al de promotie naar de Wereldgroep zouden kunnen afdwingen.’

‘Sinds ik hier ben aangekomen bij dit team, voel ik me al een pak ouder. De speelsters hebben allemaal veel potentieel en het is leuk om je ervaring door te geven.’

‘Je voelt echt die verbondenheid. Ik speel graag voor mijn land. Het is fijn om in dit team te spelen. Iedereen is heel getalenteerd en we kunnen zeker mooie dingen doen. Nu komt het erop aan zo snel mogelijk terug in die Wereldgroep te geraken.’ (EM)

Views: 19

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.  Learn more