Dimitri Van den Bergh en Mike De Decker dit weekend in eigen land tegen wereldtop
WIEZE – Van morgen vrijdag 7 tot en met zondag 9 maart wordt Wieze, deelgemeente van Lebbeke, opnieuw omgetoverd tot hét Walhalla voor dartliefhebbers.
Dan schiet de absolute top van de dartwereld in actie op Vlaamse bodem tijdens de Lecot Belgian Darts Open.
Onder de grote kleppers die naar de Oktoberhallen in Wieze afzakken, bevinden zich ook voormalig Antwerpenaar Dimitri Van den Bergh en Mechelaar Mike De Decker.
De Decker zorgde afgelopen editie voor vuurwerk en schopte het tot de laatste zestien. Zet hij de oktoberhallen van Wieze dit jaar opnieuw op zijn kop?
Ook wordt het opnieuw uitkijken naar tienersensatie én titelverdediger Luke Littler. In 2024 maakte hij in Wieze zijn langverwachte debuut in de European Tour, en dat deed hij met een statement van jewelste. Met een 9-darter in de finale won hij toen tegen Rob Cross, de wereldkampioen van 2018.
In het verdedigen van de Belgische eer krijgen Mike De Decker en Dimitri Van den Bergh de steun van vier Belgische amateurs, die vandaag via de Belgian Qualifiers een ticket voor het tornooi kunnen bemachtigen.
Tijdens de Lecot Belgian Darts Open strijden de top zestien van de PDC Pro Tour, aangevuld met de top zestien van de PDC Order of Merit en zestien qualifiers om de titel en een deel van de prijzenpot ter waarde van 175 000 pond.
Naast Dimitri Van den Bergh, Mike De Decker en Luke Littler tekenen onder meer voormalig wereldkampioen Luke Humphries, oud-winnaar Michael Van Gerwen, Dave Chisnall, Johny Clayton, Gerwyn Price, Rob Cross, Damon Heta, Peter Wright en Nathan Aspinall present.
De middagsessies starten dagelijks om 13 uur, terwijl de avondsessies om 19 uur van start gaan. Alle wedstrijden worden live uitgezonden op VTM2. (EM / Foto DPG Media)
Views: 27